Житло для студентів у Словаччині

Словацькі освітні установи надають своїм студентам можливість проживати в гуртожитку. Це правило застосовується і по відношенню до іноземців. Жити в гуртожитку пропонують не тільки вузи, але і середні та початкові школи.

Якщо дитина ще не досягла вісімнадцяти років, у гуртожитках працюють вихователі, які встановлюють відповідний розпорядок дня. Тому, якщо ви вирішили відправити свою дитину на навчання за кордон, можете бути впевненим в тому, що про неї будуть добре дбати. Проживання в гуртожитку обійдеться в суму 50-150 євро на місяць.

Певні освітні установи готові запропонувати більш комфортні умови для життя в «гостьових кімнатах» не тільки на період навчання, але і на час канікул, однак ціна проживання в них коштує більше, ніж в звичайному гуртожитку, і обходиться в суму 130-150 євро / місяць.

Якщо вуз не надає гуртожиток, то можна зняти квартиру або житло. Ціна проживання залежить від регіону Словаччини, району в місті, від розташування відносно центру населеного пункту та інших умов. Найдорожче обходиться оренда житла в столичному місті - Братиславі. Дешевше - в обласних центрах та інших містах. Крім оплати за проживання потрібно враховувати додаткові витрати на проїзний квиток і харчування, які складуть приблизно 400 євро в місяць. 

Ціна оренди житла в Братиславі:

• кімната в будинку / квартирі: 150-250 євро / місяць;

• однокімнатні квартири: від 400 євро / місяць;

• двокімнатні квартири: від 500 євро / місяць;

• трикімнатні квартири: від 600 євро / місяць.

Read 1586 times