Як без проблем винайняти житло в Польщі?

Якщо Ви збираєтесь їхати на навчання до Польщі або ж Ви вже студент, однозначно , одним з важливих питань є місце проживання. Більшість абітурієнтів та студентів надають перевагу проживанню в студентських гуртожитках, адже це і дешевше і веселіше. Але на жаль не всі університети Польщі можуть забезпечити місця в гуртожитках. Також, не всі хочуть проживати в гуртожитках. У таких випадках оптимальний варіант – оренда квартири або кімнати.

Перш за все, перебуваючи поза Польщею, зняти квартиру на тривалий термін практично неможливо, адже жоден власник не захоче чекати, поки ви приїдете та поселитесь. Тому варто на перші декілька днів зарезервувати собі місце в хостелі чи готелі. Найкраще це зробити за допомогою таких відомих сервісів, як booking.com чи hrs.com . Також потрібно врахувати, що в період вересня та жовтня існує великий попит на оренду квартир, адже сотні студентів саме в цей час підшукують собі помешкання.

Отож, вам потрібно зайнятись пошуком квартири в Польщі на тривалий термін. Є два варіанти: пошук квартири з допомогою агентств нерухомості або самостійний пошук.

Звертаючись за допомогою до агентств нерухомості, потрібно врахувати вартість даної послуги. Зазвичай, у Польщі такі агенції беруть одноразову оплату у розмірі 50% або 100% місячної плати за оренду квартири. Усі агенції нерухомості у Польщі повинні мати відповідну ліцензію, тому можна не боятися потрапити на шахрая. Перевагою цього варіанту є підбір житла згідно з вашими вимогами та вирішення всіх юридичних нюансів, особливо якщо ви іноземець.

Якщо ж ви вирішили заощадити кошти і самостійно знайти квартиру, пошуки починайте з інтернету. Сайти, на яких можна знайти бажану квартиру, зазвичай зручно оформлені. Там можна шукати як за обраним населеним пунктом, так і за доступною ціною. Найпопулярніші портали пошуку квартири чи кімнати у Польщі:

gumtree.pl

dom.gratka.pl

olx.pl

otodom.pl

domy.pl

Тепер розглянемо нюанси, пов'язані з вартістю оренди. При поселенні вам обов'язково доведеться оплатити депозит (Kaucja) в розмірі 1-місячної плати за оренду квартири. При виселенні ці кошти повертаються, якщо ви нічого в квартирі не поламали та не порушили умови договору про оренду. Щодо коштів оренди квартири, можна їх поділити на три частини:

- Кошт оренди (Koszt wynajmu) - це сума, яку ви платите власнику квартири. Практично у всіх оголошеннях вказується тільки ця сума, будьте уважні.

- Адміністраційна оплата(czynsz), це сума за експлуатацію будинку. Ці кошти коливаються в межах 250- 500 злотих. Одразу переконайтеся, чи ця сума вже входить у кошт оренди.

- Комунальні оплати (media) – світло, газ і тд.

Ціна оренди квартири залежить від району, в якому знаходиться квартира, віддаленості від великих транспортних вузлів та від центру міста, стан квартири, квадратура.

Отже, будьте дуже уважними при підписанні договору про оренду та детально довідайтесь, що входить в ціну оренди квартири.

Read 3961 times