Як отримати польську студентську візу?

Вступ до польських університетів завжди займає певний період часу, і коли нарешті рішення про зарахування до вузу вже у Ваших руках, залишається одне – отримати візу. На перший погляд, процес отримання студентської візи - це довготривала та складна процедура, але насправді це не так і складно. 

Для того, щоб подати свої документи на візу, необхідно попередньо зареєструватись; зробити це можна в режимі онлайн або зателефонувавши до консульства. Найперше і, мабуть, найголовніше, що має мати кандидат на візу, - це дійсний закордонний паспорт. Подаючи документи на річну візу, Ви маєте бути певні, що Ваш паспорт буде дійсний ще три місяці після закінчення візи. Такі вимоги всіх візових центрів та консулатів. При собі теж треба мати внутрішній паспорт та його копії, так само як і копії закордонного. Також слід пам'ятати, що в паспорті мають бути хоча б дві порожні сторінки, для візи і відміток на прикордонних пунктах.

Наступне, що вимагають при подачі документів на візу, це заповнена візова анкета. Зазвичай, такі анкети можна скачати на сайтах консульства або візового центру; анкету потрібно роздрукувати і вказати там всі необхідні дані. Ще одним обов'язковим елементом є страховий медичний поліс. Поліс має бути дійсним на території всіх країн-учасників Шенгенського договору, сума покриття має складати не менше ніж 30 000 євро для невідкладної медичної допомоги.

Так як студенти відкривають візу на основі навчання в Польщі, важливим документом є запрошення на навчання з університету. Таке запрошення видається ВУЗом, в якому Ви збираєтесь здобувати освіту. Вказуючи в офіційному документі, що Ви зараховані до університету, вищий навчальний заклад підтверджує, що Ви дійсно їдете за кордон за освітою, тож при подачі документів на візу варто мати оригінал такого запрошення.

Часто, розглядаючи заявки на візу, в консульствах вимагають підтвердження про наявність грошових коштів. Зазвичай це довідка з банку про те, що Ви маєте кошти на рахунку для перебування за кордоном. Також вимагається підтвердження про оплату за навчання (за один семестр або за цілий рік!). Не забудьте зробити дві актуальні фотографії на візу і додати їх до всіх документів.

В Україні податись на візу можна в спеціалізованих візових центрах, які розташовані в різних куточках країни. З початку липня та до кінця вересня в таких відділеннях організовують так звані «зелені коридори». Організація таких коридорів розрахована на студентів, які отримують візу на навчання. В таких місцях студенти подають документи на візу без попередньої реєстрації.

Всі, хто бажає навчатися в Польщі, мають відкрити Національну польську візу типу D, яка передбачає довготривале перебування на території Республіки Польща.

Нагадуємо :-) Якщо ви вступаєте до навчального закладу Польщі за підтримки АТОМИ, то ви отримаєте і підтримку у вирішенні візових питань! КОНТАКТИ

Read 1563 times