Які польські ВНЗ є провідними, рейтинговими?

У Польщі немає офіційного рейтингу вищих навчальних закладів, є національні та міжнародні університетські рейтинги, але Міністерство науки та вищої освіти їх не підтримує. Всі польські вищі навчальні заклади мають однаковий статус згідно закону.

Державний Акредитаційний Комітет є органом, який має повноваження оцінювати вищі навчальні заклади за якістю викладання (його рішення мають обов’язкову юридичну силу).

Однак, деякі механізми фінансування, використовувані Міністерством, можуть вказувати на те, які вищі навчальні заклади є провідними (хоча необов’язково у формі простого рейтингу). Це стосується провідних внутрішніх дослідницьких центрів (польською Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące, скорочено KNOW) – механізм підтримки, який фінансує кращі факультети вищих навчальних закладів з метою сприяння додатковим поліпшень і розвитку в наступних сферах: НДДКР, трудові ресурси для науки і техніки, поліпшення робочих умов, зміцнення торгових назв, збільшення зарплат та працевлаштування кращих іноземних вчених.

Read 1112 times