Яким є навчальний рік у Польщі?

Навчальний рік починається у Польщі 1 вересня, а закінчується в останню п’ятницю червня наступного року. Конкретні дати щороку визначаються Міністром освіти, з урахуванням вихідних, перехідних свят та інших подій, що впливають на час навчання. 1 вересня (чи інший день, зазначений у цьому році як перший день школи, якщо 1 вересня припадає на вихідні) є днем урочистої лінійки та організаційної зустрічі класного керівника з учнями (в молодших класах, з батьками). У цей день немає занять.

Зазвичай заняття проходять у школі протягом п’яти днів на тиждень, з понеділка по п’ятницю. Субота і неділя є вихідними днями. Заняття зазвичай починаються о 8.00, хоча в деяких школах може бути трохи пізніше.

Навчальний рік поділяється на два семестри. Перший семестр закінчується у січні. Дітям виставляються семестральні оцінки з усіх предметів. Другий семестр закінчується в червні, що одночасно є кінцем навчального року. Виставлені тоді оцінки є також підсумковими оцінками за даний клас і заносяться в шкільне свідоцтво – документ, який підтверджує, що дитина закінчила навчання в даному класі. У школах немає занять в державні свята, тобто в дні, вільні від роботи за законом. Не працюють тоді також групи продовженого дня.

Два рази на рік є святкові канікули: в період Різдва Христового та Нового року, у Великодній період. Канікули на Різдво зазвичай починаються 23 грудня, a закінчуються 2 січня, a канікули великодні зазвичай тривають від передсвяткового четверга до післясвяткового вівторка (конкретні дати святкових канікул щороку визначаються розпорядженням Міністра освіти). Також є 2 тижні вихідних під час зимових канікул, які – залежно від воєводства – потрапляють на січень або лютий. У різних воєводствах зимові канікули щороку проходять у різний час і встановлюються розпорядженням Міністра освіти. Липень і серпень, а також іноді останні дні червня – це період літніх канікул, перерви між одним і іншим навчальним роком.

Read 4172 times